Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kedden és csütörtökön is sztrájkol a Szegedi Deák Ferenc Gimnázium tantestületének egy része, a terveik szerint jövő héten három napon szüntetik majd be a munkát.
Az oktatásirányítás és a tankerületi központok igazgatói nyilvánosan kérjenek bocsánatot a polgári engedetlenségi akcióba kezdő pedagógusoktól, akiket az elmúlt napokban elbocsátással fenyegettek – többek között ezt követeli a Civil Közoktatási Platform (CKP).
Sikertelen volt a két nagy pedagógus-szakszervezet és a kormány újabb egyeztetése, ezért elkezdik előkészíteni a sztrájkot – derült ki a szerdai tárgyalás után. A szakszervezeti vezetők szerint nincs idő kivárni a „szép ígéretek megvalósulását”, a pedagógushiány ugyanis egyre súlyosabb.
Bíznak az augusztus 10-re kitűzött tárgyalási fordulóban, hátha „elővarázsol” valamit a kormányzati oldal – mondta a sztrájkbizottsági tárgyalásokról a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, aki kiemelte: nem adták fel a sztrájkot, sőt vizsgálják annak a lehetőségét is, hogy speciális módon jelezzék a nehézségeiket.
Hiába tiltakoztak a szakszervezetek és a tanárok, délelőtt egy oktatást is érintő javaslatot is megszavaztak a Parlamentben, délután jönnek az eskütételek.
„A tárgyalásoknak a sztrájktörvény alapján folytatódni kell, és nem kétséges már, hogy elfogadható ajánlatot nem fogunk kapni. A további lépés tehát a munkabeszüntetés lesz így vagy úgy” – írja a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Nyílt levelet küldött az országgyűlési képviselőknek a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely azt kéri, hogy ne szavazzák meg a pedagógusok sztrájkjogát csorbító módosítást.
Többek között a pedagógussztrájk szabályozásán is változtat a veszélyhelyzet megszüntetésével összefüggő előterjesztés, amelyre rábólintott az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága.
Barátságtalan gesztus – így értékelte a Pedagógusok Szakszervezete a sztrájkot ellehetetlenítő törvényjavaslatot, amely az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elé került.
Egy módosítási javaslat törvénybe iktatná a pedagógussztrájk ellehetetlenítését – közölte a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Egyre több tüntetést, szolidaritási akciót és tiltakozó megmozdulást jelentenek be pedagógusok, diákok és szülők a következő napokra. A szakszervezetek március 16-tól határozatlan idejű sztrájkot terveznek az iskolákban. Mutatjuk, kik és hogyan állnak még ki mellettük.
Hiába jelent meg múlt héten az a kormányrendelet, amely a szakszervezetek szerint kiüresíti a sztrájkot, a PSZ és a PDSZ kitart eredeti tervei mellett: március 16-ára újabb munkabeszüntetést szerveznek.
A bíróság elsőfokú határozata megszületett ugyan január 28-án, de a döntés nem jogerős, így törvénytelen a hétfői pedagógussztrájk - írta szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
"Döntött a bíróság! Nekünk adott igazat! Figyelmeztető sztrájk: 2022. január 31. 8-10 óra" - ezt a Facebook-posztot tette ki a Pedagógusok Szakszervezete.
„Hogyan tudtok nekünk segíteni? Azt kérjük, hogy erre a két órára, ha lehet, maradjon veletek a gyermeketek. Úgy tudtok most minket támogatni, ha kiürülnek az óvodák, iskolák” – írja a szülőknek írt üzenetében a január 31-i sztrájkra készülő Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). Hozzátették: nem kérnének ilyet a szülőktől, ha nem lenne nagyon fontos, hogy harcoljanak az oktatásért.